sobota, 22 kwietnia 2017

Te wyjątkowe chwile

Jest kilka chwil w życiu kobiety, których nie da się opisać słowami. Po prostu jeśli nie doświadczysz tych chwil nie będziesz w stanie zrozumieć o co chodzi. Wśród tej cudownej magii można wymienić ciążę i wspaniałe ruchy dziecka, które ktoś porównał do skrzydeł motyla. Choć według nas to bardziej jak dotknięcie skrzydeł anioła, tak surrealistyczne aż nie możliwe, ale przecież dzieje się na prawdę - pod naszym sercem rośne nowe życie. Kolejnym takim doświadczeniem (po porodzie, który sam w sobie jest opowiastką na dłuższą gawędę) jest karmienie piersią.
Dla wielu mam jest to doświadczenie krótkie, bolesne, w krytycznych momentach sprowadzone do siedzenia z małym ssakiem 23h/dobę przy piersi (bo przez kolejną 1h walczymy o przyssanie). Ale kiedy przezwyciężymy wszystkie bolączki, zapalenia i przeszkody jakie zostaną postawione naszej mlecznej drodze to odkryjemy i zapamiętamy już na zawsze jak cudownie było karmić nasze maleństwo.

Dla nas karmienie piersią było niezwykle intymne. I nie chodzi nam tu o chowanie się z karmieniem w domu. O nie jesteśmy za prawem kobiet do karmienia wszędzie (oczywiście z zachowaniem poszanowania otoczenia). Jednak to połączenie jakie tworzy się między matką a ssącym dzieciątkiem...no nie da się tego do niczego innego porównać.

Na początku jest to maleństwo, które przysysa się do piersi i przy niej zasypia. Później jest to świadomy szkrab, który patrzy nam prosto w oczy podczas karmienia (i przysięgam Wam wtedy ma się wrażenie, że dla dziecka jesteśmy jak najcudowniejsza bogini).

Rzadko się zdarza, że mały człowiek ma cierpliwość. O tym wie każda mama, dlatego bardzo ważnej jest aby odzież, w tym biustonosz jaki nosi karmiąca mama był praktyczny i szybko umożliwił jej nakarmienie małego głodomorka.

Ostatnio miałyśmy ogromną przyjemność z portalem ładnebebe i młodymi mami porozmawiać o ich doświadczeniach z karmieniem. Możecie o nich poczytać TU

A my z przyjemnością prezentujemy Wam piękne kadry z tych sesji :)
A dla mam, które dopiero planują pakowanie szpitalnej torby bądź szukają dobrego biustonosza do karmienia przedstawiamy nasze propozycje poniżej :) Pamiętajcie zawsze możecie do nas pisać. Jesteśmy po to, aby wam pomóc znaleźć taki biustonosz, który ...no cóż o którym zapomnicie podczas karmienia, że jest :)


MISS DOTTY dostępny TU
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz